Zářivý úsměv
Jak působíme na ostatní lidi je velice důležité. Pravdou je, že první co je vidět a podle čeho si o nás ostatní dělají obrázek je naše visage, zejména obličej. Zejména úsměv je chápán jako pozitivní gesto, které působí přátelsky a vlídně. Jestliže však se svým úsměvem ukazujeme zažloutlé nebo dokonce zahnědlé až začernalé zuby, je naše vizitka pošramocena. Máme zde pro vás několik rad, jak se vyvarovat a zbavit nepříjemného zabarvení zubů.
Čištění zubů je základ
Stravou a různými nápoji se na naší zubní sklovině, usazuje plak a také různé druhy zabarvení. Největším nepřítelem a „zabarvovačem“ zubů je káva, cigarety, červené víno, ale i kari koření a červená rajčatová omáčka. Samozřejmě jich je mnohem více, ale pokud se vyvarujeme těchto, máme o starost méně. Jestliže však rádi pijete kávu, červené víno nebo kouříte, čistěte si zuby častěji. Zuby bychom si měli čistit důkladně a pravidelně, minimálně třikrát denně. Tak dosáhneme bělosti a odstraníme plak, který způsobuje paradontózu a zubní kaz. Při našich neřestech, je čištění zubů žádoucí až pětkrát denně.
Dočišťujte zubní sprchou nebo mezizubním kartáčkem
Po vyčištění zubů (kvalitním) kartáčkem se zdá, že jsou zuby krásně čisté a zbavené veškerého zubního plaku. Ale opak je pravdou. Bohužel pomocí kartáčku se nám nikdy nepodaří dosáhnout úplné čistoty. Nejlepší je vzít ještě zubní sprchu nebo mezizubní kartáčky a zuby dočistit. Sami uvidíte, kolik nečistot v mezizubních prostorech ještě zůstalo.
Bělící zubní pasty
Ty jsou určitě skvělými pomocníky, avšak se to s nimi nesmí přehánět. Používejte je raději jednou za čas. Obsahují totiž mikročástice, které narušují zubní sklovinu a dásně. Šetrnější variantou je vyrobit si bělící zubní pastu z aktivního uhlí.
Asi si říkáte, jak souvisí preventivní prohlídky se zabarvením zubů?! Samozřejmě, hlavní vliv má strava, nápoje a zubní hygiena, avšak zubař odstraní zubní kámen a zkontroluje kazivost zubů. Jestliže se nějaký ten kaz objeví, je pak dobré zvolit bílou plombu.