Ideály krásy se mění v průběhu času a také každá kultura má své vlastní představy o tom, co je krásné a co ne. Co však mají lidé po celém světě společné, je touha líbit se. V jednotlivých státech a světadílech mají své vlastní prostředky, na které přísahají ženy i muži. Nechali jsme se inspirovat a představíme vám několik z nich.

Mandlový olej

Několikametrové mandloně jsou doma především v Malé Asii, ale pokud to podmínky dovolí, pěstují se i v jiných oblastech po celém světě. Dokonce i u nás má pěstování těchto rostlin s bílými až narůžovělými květy tradici. Sady mandloní nalezneme v Hustopečích, kde se každoročně konají Dny mandloní.

Ze zralých semen mandloní se za studena lisuje tmavě žlutý olej, který patří mezi nejcennější rostlinné oleje. Využívá se například jako základní složka do masážních a tělových olejů, použít ho lze i v kuchyni. Díky obsahu esenciálních mastných kyselin a vysokému podílu vitamínu A a E má tento olej na pleť pečující, zklidňující a ochranné účinky.

Matcha

Zelený prášek matcha je původem z Japonska a i v České republice si získal velkou oblibu. S jeho názvem se často pojí výrazy jako antioxidanty, detoxikace a omlazení. A co je vlastně matcha? Jedná se o čerstvé rozemleté čajové lístky určitého druhu zeleného čaje. Matcha je prověřená staletími a populární je z dobrého důvodu!

Prášek matcha obsahuje pořádnou porci minerálů, vitamínů, vlákniny, ale hlavně antioxidantů, které tělu pomáhají zbavit se škodlivých volných radikálů. Konzumací matchy podpoříte detoxikaci organismu a pleť bude krásně hladká, hebká a dlouho mladá. Matcha se dá pít jako čaj a přidat ji lze do smoothie, jogurtů i moučníků.

Sůl z Mrtvého moře

Není moře jako moře. To Mrtvé je ve skutečnosti bezodtokové jezero, které se nachází v oblasti mezi Izraelem a Jordánskem. Voda v Mrtvém moři je silně mineralizovaná, dokonce 10x slanější než běžná mořská voda! Předměty i lidé díky vysoké hustotě na hladině plavou.

Sůl z Mrtvého moře má na pokožku blahodárné účinky. Kůži dokáže hojit, zklidnit a uleví i namoženým svalům. Sůl lze přisypat například do koupele (ideálně o teplotě 37°C).

avatar autora
Alena B.
Alena B. je profesionální redaktorka na poloviční úvazek, která píše články zaměřené na zdraví, lifestyle, osobnosti a obecná témata určená ženám. Kromě své redakční činnosti se stará o děti se sníženou schopností samostatnosti, čímž přináší do své práce i osobní vhled a empatický přístup k životním výzvám.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlaste se k odběru našich novinek

Získejte upozornění na nejlepší nabídky našich témat z Léčit.cz.

Může se vám také líbit

Modelace prsou neboli mammaplastika, co vás čeká a jaký je její přínos?

Jak si udržet zdraví po celý rok? Začněte s otužováním!

Krásná hříva i v zimě: vyzkoušejte domácí masky na vlasy

Levandulový olej: lék na mnoho neduhů i pro krásnou pokožku