Jak správně skladovat kosmetiku v letních měsících

S příchodem léta stoupají venkovní i vnitřní teploty, a to nedělá kosmetickým produktům příliš dobře. Nesprávným skladováním se zkracuje doba jejich životnosti, výrobky ztrácí na kvalitě a mohou být i zdraví nebezpečné. Kterým produktům udělá dobře chlad, a které by se měly držet dál od koupelny? S našimi tipy si budete vědět rady!

Když letní teploty ohrožují vaši kosmetiku

Zvýrazněné, dlouhé řasy, bezchybná pleť, orámované oči, ústa k nakousnutí… To vše dokáží vykouzlit beauty pomocníci, kteří bývají běžnou výbavou skoro každé ženy. Letní počasí ale dokáže s těmito kouzelníky nadělat paseku. Rtěnky se roztékají, tužky měknou, řasenky vysychají a parfémy se kazí. Jak uložit kosmetiku, aby byla použitelná co nejdéle a nepředstavovala zdravotní riziko? Stačí se držet pár zásad.

Šup s nimi do lednice?!

Ano, toto tvrzení je považováno za bernou minci, neplatí však zcela. Do lednice by se měly ukládat jen tužky nebo linky na oči. Proč? Jim nízké teploty nevadí, chlad zpevní jejich strukturu a zdobení obličeje je s nimi mnohem snadnější. Před použitím je však dobré chvilku vyčkat, aby se náplň v tužkách či linkách alespoň lehce zahřála a manipulace s nimi byla snadnější.

Pro ostatní beauty produkty však lednice není dobrá schránka a je třeba uskladnit je jiným způsobem. Pudry se totiž v přílišném chladu rozpadají, rtěnky lámou a ztrácí barvu, v řasence se tvoří žmolky…

Různé nároky

Kdo si chce oblíbené produkty užívat co nejdéle a vyhnout se zdravotním problémům v podobě alergických reakcí či podrážděných spojivek, ten by měl zbystřit. Obecně platí doporučení uchovávat kosmetiku na tmavém místě, kde se teploty pohybují v rozmezí 15 – 20°C. Skladování kosmetiky se odvíjí hlavně od toho jakou má daný produkt texturu.

Sypkým výrobkům jako jsou stíny, pudry nebo tvářenky, nedělá dobře vlhkost. Neukládejte je proto do koupelny. Dobře jim bude například v šuplíku komody nebo v nočním stolku.

Také laky na nehty nejsou uzpůsobené pro uchovávání v přílišném chladu. V lednici tuhnou a pastovatí.

Vůně ovlivňují náš život a konkrétně parfémy jsou na skladování celkem náchylné. Nedělá jim dobře přílišné kolísání teplot a vlhkost. Na poličce v koupelně je proto nenechávejte a raději je vystavte v ložnici. Ne však na přímém slunci, raději v temnějším koutku.

Rtěnky obsahují velký podíl tuku a teplem měknou. Do chladničky je nedávejte a podobně jako ostatní produkty je uchovávejte na tmavém, chladném místě. V kabelce se je snažte nosit po co nejkratší dobu.

Sprchové gely, šampony a krémy mají vyšší podíl vody a jsou tak náchylnější k množení bakterií. Gely a šampony po použití ihned uzavírejte, aby se do nich nedostala voda z vnějšího prostředí. Do krémů jen čistýma rukama a kamarádce je raději nepůjčujte, aby nedošlo k přenosu bakterií.

avatar autora
Alena B.
Alena B. je profesionální redaktorka na poloviční úvazek, která píše články zaměřené na zdraví, lifestyle, osobnosti a obecná témata určená ženám. Kromě své redakční činnosti se stará o děti se sníženou schopností samostatnosti, čímž přináší do své práce i osobní vhled a empatický přístup k životním výzvám.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlaste se k odběru našich novinek

Získejte upozornění na nejlepší nabídky našich témat z Léčit.cz.

Může se vám také líbit

Modelace prsou neboli mammaplastika, co vás čeká a jaký je její přínos?

Jak si udržet zdraví po celý rok? Začněte s otužováním!

Krásná hříva i v zimě: vyzkoušejte domácí masky na vlasy

3 tipy pro krásu. Inspiraci jsme hledali ve světě!