Jak je to s imunitou?
Za sychravých podzimních dnů člověk velice snadno onemocní. Je to způsobeno kolísáním teplot, také studeným větrem a deštěm, kdy správně neodhadneme volbu oblečení. Zamračené počasí, pozdní rozednívání a brzké stmívání má negativní vliv na naší psychiku. Jsme více unavení a máme špatnou náladu nebo tzv. podzimní depku. A právě špatné psychické rozpoložení oslabuje celý náš organismus, přesněji řečeno jeho obranyschopnost. V tomto článku vám poradíme, jak posílit imunitu přírodní cestou.
Bylinky na imunitu:
Divoké indigo neboli baptisie – v kombinaci s třapatkou a thujou byly zjištěny stimulační účinky na imunitní systém. V lékárně můžete divoké indigo sehnat v podobě tabletek či kapslí.
Třapatka bahenní neboli Echinacea pallida – je jedna z nejznámějších bylinek podporujících obranyschopnost našeho organismu. Doporučuje se jako podpůrný prostředek při bakteriálních onemocněních, nachlazení a chřipce. Tinktura z třapatky bahenní se může užívat dlouhodobě jako prevence. Pozor! U některých pacientů se může objevit alergická reakce. Třapatka bahenní se užívá v podobě tabletek, kapek, tinktury či dražé.
Pelargonie kapská neboli umckaloabo – je jihoafrická rostlina, kterou domorodé kmeny využívají již po staletí. Je velice účinná pro nastartování imunitního systému, působí také antimikrobiálně a pomáhá při problémech dýchacích cest. V lékárnách pelargonii kapskou seženete v podobě kapek.
Kočičí dráp – se používá již po staletí a k nám byl dovezen z Jižní Ameriky. Jeho kořeny a kůra posilují obranyschopnost a mimo jiné zmírňují příznaky revmatické artritidy. Kočičí dráp se užívá v podobě kapslí jako doplněk stravy.
Devětsil – jak napovídá název, tato léčivá rostlina působí na více polích zároveň. Posiluje imunitu a zmírňuje alergické reakce. K farmakologickým účelům se používá oddenek. Z devětsilu se vyrábějí kapsle.