Nachladit se je strašně snadné
Deštivé, větrné dny bez slunečního svitu jsou pro většinu z nás noční můrou. Denní teploty nás trápí velkými výkyvy a bývá těžké správně zvolit vrstvení oblečení. Někdy jdeme příliš „nabalení“ a jindy „jak na motýly“. Výsledkem je nepříjemné nachlazení. Samozřejmě v mnoha případech se nechtěně nakazíme v místech, kde se pohybuje větší počet lidí. Co dělat? Poradíme vám, jak s nachlazením zatočit.
Nejprve vyzkoušejte „céčko“
Vitamín C je skoro zázračný. Má totiž antivirové účinky a posiluje imunitu. Je také dokázáno, že působí proti únavě a zmírňuje kašel. Jestliže jste nachlazení, určitě šáhněte po vitamínu C. Zvolte doplněk stravy volně prodejný v lékárnách s obsahem minimálně 500mg a užívejte jednou denně.
Odpočívejte
„Svět se bez vás nezboří!“ Možná to zní hrozně, bohužel je to tak. Pokud se necítíte dobře, zůstaňte doma. Sice v dnešní době není moderní marodit a zaměstnavatelé, potažmo stát, tlačí na produktivitu práce, každopádně zdraví máte jen jedno. Odpočinek tělu pomůže nejvíce a nachlazení se zbavíte rychleji. A také myslete na to, že nenakazíte lidi ve svém okolí. Takže zalézt pod peřinu má jen pozitiva.
Kvalitní vývar
Naše babičky moc dobře vědeli, proč vařit poctivý slepičí vývar se zeleninou. Právě kořenová zelenina obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, vývar ze slepice má antibakteriální účinky a uvolňuje zahlenění.
Zinek také pomůže
Zinek je velice účinný v boji s nachlazením. Stejně jako vitamín C podporuje obranyschopnost a dokáže zkrátit dobu nachlazení o polovinu.
Bylinky mohou působit až zázračně
Existuje několik bylinek, které se dají označit až za zázračné. Na prvním místě stojí lichořeřišnice, jenž bývá přezdívána jako přírodní antibiotikum (nejlépe užívat v podobě tinktury). Dále můžeme zmínit heřmánek, který dezinfikuje dutinu ústní, lipový květ, který pomáhá na suchý dráždivý kašel a šalvěj na bolest v krku. Vyzkoušet můžete i různé čajové směsi na nachlazení, určitě neprohloupíte.